Gå til hovedinnhold Til toppen

Witamy na pokładzie MS Stavangerfjord

Nowoczesny i przyjazny dla środowiska statek MS Stavangerfjord firmy Fjord Line obsługuje trasy Hirtshals–Stavanger–Bergen, Hirtshals–Langesund oraz krajowe połączenie między Bergen i Stavanger.

MS Stavangerfjord został zwodowany w roku 2013 i wraz z siostrzanym statkiem MS Bergensfjord zapisał się na międzynarodowych kartach historii szkutnictwa. Obie jednostki zostały zbudowane przez firmę Bergen Group Fosen i są największymi na świecie promami zasilanymi paliwem ekologicznym (LNG).

Ciesz się wybornym posiłkiem

Zapraszamy na smaczny posiłek do restauracji Commander Buffet.
Zapraszamy na smaczny posiłek do restauracji Commander Buffet.

Można skosztować dań w naszej restauracji à la carte lub skorzystać z dużej restauracji bufetowej, albo też wybrać prostą przekąskę w bufecie lub kawiarni na górnym pokładzie.

Dobranoc i miłych snów

Nasze luksusowe apartamenty oferują niezwykłe widoki dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu.
Nasze luksusowe apartamenty oferują niezwykłe widoki dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu.

Upewniliśmy się, że MS Stavangerfjord zaspokoi wszelkie potrzeby współczesnego podróżnika pod względem komfortu i udogodnień. Można wybierać spośród 20 różnych rodzajów kabin. Poziom luksusu rozpoczyna się od rozkładanych foteli, a kończy na apartamentach z fantastycznym widokiem.

Daj się rozerwać

With their close harmony vocals,
Zespół „Baythoven” zdobył już serca naszych pasażerów dzięki swoim harmonijnym partiom wokalnym.

Zabawiaj się rozmową z innymi podróżnymi lub kibicuj swojej drużynie podczas meczu z rywalami na wielkim ekranie telewizora w barze sportowym, przeznaczonym specjalnie do tego celu. Nasz personel za barem w Fjord Lounge chętnie zaserwuje wszystko, co będzie współgrać z występami na scenie. Można wypoczywać w przekonaniu, że oferowany program rozrywkowy został dokładnie przemyślany i stworzony z myślą zarówno o dorosłej widowni, jak i młodszych pasażerach.

Atrakcyjne ceny w sklepie wolnocłowym

Na pokładzie MS Stavangerfjord istnieje wiele okazji na udane zakupy.
Na pokładzie MS Stavangerfjord istnieje wiele okazji na udane zakupy.

Kupowanie produktów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie to nieodłączna część morskich wojaży. Podróż na pokładzie MS Stavangerfjord nie stanowi wyjątku. Dlatego też przeznaczyliśmy aż 500 metrów kwadratowych na sklep wolnocłowy, w którym z dumą oferujemy najnowsze produkty w atrakcyjnych cenach.

Inwestujemy w ekotechnologię

MS Bergensfjord i MS Stavangerfjord są napędzane wyłącznie paliwem LNG (tj. skroplonym gazem ziemnym).
MS Bergensfjord i MS Stavangerfjord są napędzane wyłącznie paliwem LNG (tj. skroplonym gazem ziemnym).

Firma Fjord Line jest dumna z tego, że to jej jednostki – MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord – są pierwszymi i największymi statkami wycieczkowymi napędzanymi ekologicznym gazem ziemnym.

Oznacza to, że silniki tych statków spalają wyłącznie skroplony gaz ziemny (LNG), powodując znacznie mniej emisji gazów cieplarnianych niż jednostki z tradycyjnym napędem na ciężką ropę naftową. Ta proekologiczna polityka stawia Fjord Line w czołówce firm spełniających nowe i bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń, co zapewnia znaczne korzyści dla środowiska naturalnego na wybrzeżach i na obszarze czterech mórz, przez które przepływają nasze promy.

Plan pokładów

 

Fakty dotyczące promu MS Stavangerfjord

Data dziewiczego rejsu MS Stavangerfjord: lipiec 2013 roku
Długość: 170 metrów
Szerokość: 27,5 metra
Maks. prędkość: 21.5 węzła
Ładowność: ok. 1500 pasażerów i 600 samochodów
Łączna liczba kajut: 370 w 20 różnych kategoriach